ISTORIJOS PERŽIŪRA

2019

Triukšmas

Kauno mokykla darzelis Sviesa

Lithuania

VADOVAS/MENTORIUS

Vida Karciauskiene

MOKSLEIVIS

Simas Leontjevas,

Radvile Lukosiute,

Kamile Survilaite,

Dovydas Jurevicius,

Greta Spadaite,

Laura Pakalniskyte,

Nojus Motekaitis,

Auguste Pimpyte,

Step 1 JAUSMAI

Bėgiojimas, šiukšlės ir šiukšlinimas, trukdymas žaisti kitiems, triukšmas, nepagarba ( svetimiems daiktams, draugo darbui), savisauga.

Ilgas buvimas triukšmingoje aplinkoje gali sukelti įvairius klausos sutrikimus. Didina nuovargį.

Pertraukos mokykloje yra triukšmingos. Triukšmas neigiamai veikia vaikų kalbos vystymąsi, motyvaciją, dėmesio koncentraciją.

Step 2PAVYZDYS

Rami muzika, stalo žaidimai, knygų skaitymas, tylos akmenukai, mokomieji filmukai, tylos laikas, triukšmo matavimas, piešimas, spalvinimas.

Skaitymas, piešimas, spalvinimas, ramūs žaidimais, mokomieji filmukais leidžia vaikams nusiraminti ir pailsėti. Suteikia teigiamų emocijų.

Step 3VEIKLA

Vaikai stebėjo, kas vyksta aplink. Fiksavo įvykius ir įvardijo problemą.Balsavo, renko situacijas, kurias norėjo pakeisti. Gilinosi. Stengėsi geriau suprasti situacijas, įsitraukė į veiklas. Kalbėjo apie tai su kitais. Naudojo „Minčių lietų“. Galvojo - ką ir kaip keisti? Išsirenko aktualiausią situaciją, ją pristatė draugams. Kartu įgyvendino veiksmų planą. Aš galiu, tai gali ir tu! Dalinosi, nes tinkamas pavyzdys – užkrečia!

Pasirinkti sprendimai sumažino triukšmas. Vaikai tyliau kalbasi. Mokosi kontroliuoti emocijas.

100

Vaikai pastebėjo - knygų skaitymas, ramesnė veikla mažina triukšmą. Smagu ir įdomu žiūrėti mokomuosius filmukus. Juos galiu aptarti su draugais.

Laiko valdymas, ne visi vaikai noriai skaito knygas, laikosi susitarimų. Aptariame, ką veiksime pertraukų metu, ir kaip pavyko laikytis susitarimų. Rodome vienas kitam tinkamą pavyzdį, pasidžiaugiame kiekvieno sėkme.

daugiau nei 30 dienų

Gera sveikata ir gerovė

Vaikai geriau jaučiasi. Nuoširdesnis bendravimas. Daugiau teigiamų emocijų. Noriai eina į mokyklą.

Step 4 DALINAMĖS

Informaciją apie projektą galima rasti mokyklos svetainėje, vaizdo įrašu dalinomės „YouTube“ ir „Facebook“. Vaikai ir jų tėveliai žino šį projektą ir teigiamai jį vertina.

daugiau nei 100 dienų

Projektą vykdysime visus mokslo metus, taikysime sprendimus, ieškosime naujų būdų, sprendimų triukšmo sumažinimui.